Pátek , 21 Září 2018
Domů / Business / E-obchod / Co musíte vědět než začnete s dropshopem?
Dropshop kosik

Co musíte vědět než začnete s dropshopem?

Spousta firem nabízí partnerský program a propojení skladových zásob přes e-shop tzv. dropshipping. Důvod je jednoduchý. Získat další distributory jejich produktů a navyšovat zisky. Mají vypracovanou strategii prodeje, zákaznický servis a reklamační řád. Zásilky včas doručují zákazníkům. Obchodní model funguje jak má ku prospěchu všem. Dodavatel generuje větší zisky a distributoři získají tučnou provizi z prodeje.

Tučnou provizi ovšem získají jen ty nejvíce pilné včeličky v úlu. Proč? Mít dodavatele a zboží samo o sobě nestačí. Musíte přesvědčit zákazníka nakoupit u Vás. Internet je skvělé místo plné lidí a vy tyto lidi musíte nasměrovat na svůj obchod. To je první krok. Druhý důležitý krok je, že tito lidé musí provést nějakou akci. Nejlépe nakoupit. Jedině tak se Vám podaří uspět v konkurenčním boji.

Obsahový marketing

První krok obecně zahrnuje obsahový marketing, reklamu, SEO a PPC kampaň. Nás v tuto chvíli nejvíce zajímá krok druhý. Přesvědčit zákazníka k akci. Tím se obecně myslí, přimět zákazníka na něco kliknout, něco komentovat, přihlásit odběr, nakoupit atd. Jak toho dosáhnout?

Pomocí líbivých, přehledných, uživatelsky příjemných a funkčních webových stránek. Pro zákazníka není nic horšího než nepřehledný web. Tlačítka nereagující na kliknutí. Nesmyslné kategorie vnořené do hromady podkategorií. Nakupujícím nemusí vyhovovat absence platby kartou, nebo příliš dlouhý a nepřehledný proces objednávky. Postrádají-li volbu přepravy jejich oblíbeným přepravcem. Zákazníka od prodeje může odradit každá maličkost. Vždy musíte co nejvíce usnadnit cestu k samotné objednávce.

Co má společného většina firem nabízející dropshipping? Nezajímají se o své distributory. Je jim jedno jak složité je prodávat jejich produkty. Chtějí jenom navyšovat zisk a nechají vás odkázaní sami na sebe a své schopnosti. Vždyť je to váš byznys. Poskytnou svůj seznam produktů a návod na propojení s e-shopem Prestashop. Proč Prestashop? Je to nejlevnější. Je nejlevnější i pro Vás co by distributora? Na první pohled vypadá open source aplikace zdarma jako dobrá volba. Ponoříme-li se více do hloubky Prestashopu zjistíme, že to nemusí být tak úplně pravda. Hlavní výhody a nevýhody presty rozebíráme v dalším článku.

Hodnocení uživatelů

Profesional - 100%

100%

Kvalita

User Rating: 5 ( 1 votes)

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

Tvorba webové stránky

Naplánujte si vytvoření webu nejen pro WordPress

Než se pustíte do tvorby webu udělejte si přípravu a rozhodně jí nepodceňujte. Správné plánování Vám pomůže lépe zaujmout koncové uživatele a splnit Vaše cíle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *