Pátek , 21 Září 2018
Domů / Business / E-obchod / Problém při přeposílání objednávek dropshipping
dropshop problem

Problém při přeposílání objednávek dropshipping

Obchodní model přeposílání objednávek je modulární systém. Vždy záleží na potřebách a možnostech dodavatele a jeho distributora. Samotné přeposílání informací o objednávce od zákazníka k dodavateli je hračka. Obchodník přepošle adresu dodání, název zboží a počet kusů dodavateli. Ten vyřídí expedici. Komplikace mohou nastat při řešení převodu platby za objednávku.

Obchodní model převzatý ze zahraničí často využívají distributoři dropshippingu u nás. V tomto modelu prodejci napojení na e-shop dodavatele využívají pro své zákazníky pouze platbu předem převodem, nebo kartou online. Princip je jednoduchý. Zákazník zaplatí plnou částku distributorovi, ten přepošle částku ochuzenou o svojí provizi dodavateli a ten expeduje zboží nakupujícímu. Co je ale běžné ve světě, nemusí najít stejně dobré uplatnění u nás.

Dobírka je základ

Podle českého statistického úřadu Češi upřednostňují platbu dobírkou před bezhotovostní platbou předem. Platba dobírkou činí až 80% podíl všech objednávek. Nenabízet na svém e-shopu možnost platby při převzetí je e-shopová sebevražda.

Hledejte partnery, kteří umožňují využívat platbu předem i dobírkou.

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

Dropshop kosik

Co musíte vědět než začnete s dropshopem?

Spousta firem nabízí partnerský program a propojení skladových zásob přes e-shop tzv. dropshipping. Důvod je …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *