Pátek , 21 Září 2018
Domů / Business / Marketing / Jak přidat stránky do vyhledávačů a indexovat obsah?
Indexovat webové stránky

Jak přidat stránky do vyhledávačů a indexovat obsah?

Umístit webovou stránku na internet nestačí, je to jako ztroskotat sám na pustém ostrově. Jenom Vy víte, kde se nacházíte, ale bohužel k Vám nevede žádná cesta. I když Vás budou hledat, nikdy Vás nenajdou. S novou webovou stránkou je to stejné.

Internetem brázdí stovky vyhledávacích robotů každou vteřinu. Přesto nemusí webovou stránku najít a je potřeba jí zaindexovat ručně. Dřív nebo později by stránku sice roboti našli, ale ruční import souboru sitemap je přece jen jistější řešení.

Google Search Console

Prostřednictvím této stránky můžete googlu oznámit novou adresu URL vašeho webu. Což Vám ale nezaručí správnou indexaci a Google vás na to upozorní. Nebo zvolíte lepší řešení a použijete Nástroj pro webmastery. Stačí vložit odkaz URL na stránka sitemap.

Budete mít přehled o tom, jestli se stránky v pořádku indexovaly, neobsahují chyby bránící v indexaci a zda se správně zobrazují. Další výhoda je přehled hledání klíčových slov a na které pozici ve výsledcích hledání se vaše stránka zobrazuje.

Stav indexu Search Console
Stav indexu Search Console

Bing Webmaster Tools

Stejně jako Google, má i Bing obdobný nástroj pro index stránek jménem Bing Webmaster, do kterého vložíte odkaz na soubor sitemap. Rychlejší metoda je také stejná jako u Googlu, stačí vložit submit odkaz na stránky pro indexaci. Opět pro lepší přehlednost doporučuji zaregistrovat a přidat odkaz na sitemap.

Bing index stránek
Bing index stránek

Stav úspěšného indexování vaší stránky si můžete ověřit zadáním jednoduchého hesla do vyhledávání : site:vasestranka.cz

Seznam Nástroj pro Webmastery

Seznam provádí indexaci na základě ručního vložení odkazu. Stránky jsou zkontrolovány pracovníky a ručně zařazeny (nebo vyřazeny) do patřičné kategorie katalogu. Proces schválení může trvat až 35 dní a následná indexace i několik měsíců. Vložení odkazu provedete na této adrese.

Seznam - Nástroj pro webmastery
Seznam – Nástroj pro webmastery
Pro index stránek je lepší používat soubor sitemap.xml než pouhý odkaz www.vasedomena.cz. Mapa webu obsahuje totiž všechny odkazy na Vaše stránky i podstránky. Soubor najdete většinou na adrese https://www.vasedomena.cz/sitemap.xml. Není-li tam, je potřeba ho vygenerovat pluginem (pro WordPress), modulem (ostatní CMS systémy), nebo Vaším webmasterem.

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

Chyba databáze

Během připojování k databázovému serveru došlo k chybě

Tato chyba je častá a znamená, že se WordPress nemůže připojit k databázi. Chyba bude …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *