Pátek , 21 Září 2018
Domů / Business / Monetizace / Co znamená monetizovat internetový obsah?
monetizace

Co znamená monetizovat internetový obsah?

Často skloňované slovo v poslední době je monetizace. Zní to sice hezky, ale je to jen jiné slovo pro starou dobrou reklamu a sponzorovaný obsah. Reklama schovaná pod názvem monetizace obsahu internetu. Nejde o nic jiného, než podstrčit subjektu obsah, který ho donutí k nějaké akci. Kliknout, koupit, sledovat, zaplatit, předplatit. Jakýmkoliv způsobem zpeněžit obsah.

Reklama se neustále mění a vyvíjí. Lidé už dávno neslyší na slovo ZDARMA. Nelákají je předimenzované 90% SLEVY. Všichni jsou už na tyto slevy zvyklí a dávno ztratily účinnost. Do nedávna byl hojně využíván sponzorovaný obsah. Napsal se článek s nenápadně vloženými odkazy a reklama byla na světě. Ale to už lidé také prokoukli a takové články pomalu upadají do zapomnění.

Proto marketingová oddělení musela přijít s něčím novým. S něčím daleko záludnějším. Vymyslela naprosto nový koncept vnímání reklamy a většina firem ho teď používá. Jde o jednoduchou úvahu – My Vám dáme nejdřív něco zadarmo a tím vyvoláme pocit, že jste našimi dlužníky a Vy se nám za to nějak odměníte. Například nákupem, nebo přihlášením odběru, kliknutím na odkaz, shlédnutím reklamy atd. A pak celý tento proces zpeněžíme. Nejkrásnější na tomto konceptu je, že dokonale funguje. Je oboustranně výhodný.

Například:

Firma, která prodává plovoucí podlahy má jen úzký okruh potencionálních zákazníků. Ne každý je zručný a umí si sám udělat plovoucí podlahu.  Proto firma využije novou reklamní strategii a nejdřív nám dá něco zadarmo. Sestaví podrobný návod na internetu, jak správně dělat plovoucí podlahy, kde popíše všechna specifika. K tomu všemu nám poskytne i detailní video návod. Poskytne všem veřejně své „Know-How“. Tím se stanou dvě věci.

Jako první nás přesvědčí o své odborné způsobilosti. Vyvolá v nás pocit, že dané věci opravdu rozumí a že je odborníkem ve svém oboru. A za druhé se budeme chtít nějak odvděčit. Je to lidská vlastnost. Když nám někdo poskytne něco zadarmo, máme vnitřní boj a chcete se mu za to nějak revanžovat.

Tento koncept funguje naprosto ve všech odvětvích. Poskytněte svým zákazníkům své odborné znalosti, své know-how. Zvýšíte si tím u svých klientů důvěru, protože budete působit jako odborník a zároveň v nich probudíte touhu pro vás něco udělat. Třeba začít odebírat váš kanál, stream, facebook, instagram, twitter, nebo blog. Možností je nezměrně.

Jestli se vám tohle podaří, jste na dobré cestě k monetizaci poskytnutého obsahu. Nasbíráte-li hodně velký počet odběratelů, fanoušků, čtenářů, followerů, nebo jiných uživatelů, můžete si tím otevřít dveře k placené reklamě – výdělku. A když nic neumíte a ničemu nerozumíte, pořád je tady možnost spustit si dropshop. 😀

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *