Hashtag s názvem #deletefacebook (#smazatfacebook) se v poslední době šíří internetem jako lavina. Kampaň, proti největší sociální síti, vznikla jako reakce na prodej citlivých informací desítek milionů uživatelů na politické účely. Skandál podnítil množství uživatelů smazat facebookový profil. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg se již v médiích omluvil. Následně facebook nabídnul uživatelům prohlédnout si veškeré údaje, které shromažďuje. Většina byla zděšena zjištěním, kolik dat o nich společnost eviduje.

Složka ze smazaného facebooku obsahuje veškerá telefonní čísla ze všech zařízení, kterým byl povolen přístup. Údaje o telefonních hovorech, poznámky z kalendáře, data narozenin přátel, všechny historie konverzací, videa, fotografie, komentáře a mnoho dalších informací.

Jak získat všechna data z facebooku?

Velice jednoduše. Z hlavního menu se přepnout do nastavení. Zobrazí se možnost – Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku. Potvrdíte vygenerování a až systém nashromáždí veškerá data, nabídne je ke stažení.

Z hlavního menu se přepnete do – Nastavení – Stáhněte si soubor
Potvrďte vygenerování souboru. Akce bude chvílí trvat.
Jakmile bude soubour připraven, můžete jej stáhnout!

Stažený obsah je ve formátu .zip a je nutné jej extrahovat. Následně se zobrazí složka, ve které se nachází soubor index.html, který otevřete v internetovém prohlížeči (Firefox, Microsoft Edge, Chrome).

Podrobný výpis údajů shromážděných facebookem!

Novinkou je snadné smazání účtu. V minulosti nebylo jednoduché nechat odstranit fb profil. Trvalé smazání bylo skryto v nastavení a nešlo snadno dohledat. Pokud byl účet přeci jen smazán, nikde ne trvale. Stačilo se do něj kdykoliv přihlásit a všechna data byla zpět. Teď stačí kliknout a facebookový účet odstranit. Pro případ, že by si to uživatel rozmyslel v následujících 14 dnech od smazání, stačí se přihlásit a data budou obnovena.

Stačí vydržet tuto zkušební dobu, následně skočit do opravdového života začít navazovat reálné lidské vztahy, kde existuje možnost objetí a pohlazení namísto emotikon a palců.

Mohlo by Vás zajímat :   Jak maskovat odkaz / adresu URL
Stanislav Král
Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem. Bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *