Úterý , 21 Srpen 2018
Domů / Internet / Bezpečnost / Co všechno o vás facebook ví? #deletefacebook
Delete facebook

Co všechno o vás facebook ví? #deletefacebook

Hashtag s názvem #deletefacebook (#smazatfacebook) se v poslední době šíří internetem jako lavina. Kampaň, proti největší sociální síti, vznikla jako reakce na prodej citlivých informací desítek milionů uživatelů na politické účely. Skandál podnítil množství uživatelů smazat facebookový profil. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg se již v médiích omluvil. Následně facebook nabídl uživatelům prohlédnout si veškeré údaje, které shromažďuje. Většina byla zděšena zjištěním, kolik dat o nich společnost eviduje.

Složka ze smazaného facebooku obsahuje veškerá telefonní čísla ze všech zařízení, kterým byl povolen přístup. Údaje o telefonních hovorech, poznámky z kalendáře, data narozenin přátel, všechny historie konverzací, videa, fotografie, komentáře a mnoho dalších informací.

Jak získat všechna data z facebooku?

Velice jednoduše. Z hlavního menu se přepnout do nastavení. Zobrazí se možnost – Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku. Potvrdíte vygenerování a až systém nashromáždí veškerá data, nabídne je ke stažení.

Z hlavního menu se přepnete do – Nastavení – Stáhněte si soubor
Potvrďte vygenerování souboru. Akce bude chvílí trvat.
Jakmile bude soubour připraven, můžete jej stáhnout!

Stažený obsah je ve formátu .zip a je nutné jej extrahovat. Následně se zobrazí složka, ve které se nachází soubor index.html, který otevřete v internetovém prohlížeči (Firefox, Microsoft Edge, Chrome).

Podrobný výpis údajů shromážděných facebookem!

Novinkou je snadné smazání účtu. V minulosti nebylo jednoduché nechat odstranit fb profil. Trvalé smazání bylo skryto v nastavení a nešlo snadno dohledat. Pokud byl účet přeci jen smazán, nikde ne trvale. Stačilo se do něj kdykoliv přihlásit a všechna data byla zpět. Teď stačí kliknout a facebookový účet odstranit. Pro případ, že by si to uživatel rozmyslel v následujících 14 dnech od smazání, stačí se přihlásit a data budou obnovena.

Stačí vydržet tuto zkušební dobu, následně skočit do opravdového života začít navazovat reálné lidské vztahy, kde existuje možnost objetí a pohlazení namísto emotikon a palců.

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

přesměrování na https

Přesměrování na HTTPS protokol pluginem pro WordPress

Přesměrování systému WordPress na zabezpečený protokol HTTPS je díky pluginu rychlé a jednoduché. Na hostingu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *