Úterý , 21 Srpen 2018
Domů / Internet / Bezpečnost / Jak vytvořit silné heslo a pamatovat si ho?
Zapamatovat si heslo

Jak vytvořit silné heslo a pamatovat si ho?

Silné heslo je dnes naprostou nutností. Mnoho internetových stránek používá validátor silného hesla, který vás donutí zadat minimálně 8 znaků, jednu číslici a jedno velké písmeno. Bez takového hesla nemáte možnost vytvořit účet, nebo se zaregistrovat. Z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje používat jedno heslo pro více účtů. Nejdůležitější a největší důraz na zabezpečení by jste měli dávat hlavně na heslo k emailové schránce. Emailová schránka je většinou propojena z většinou dalších účtů, dojde-li k prolomení jejího hesla, může si útočník nechat zasílat žádosti o obnovu hesel na váš email i z jiných účtů. Následky mohou být katastrofální.

Jak si ale zapamatovat silné heslo a navíc pro desítky účtů? Rozhodně zkuste používat správce hesel. Všechna hesla máte pohromadě a v bezpečí pod jediným účtem. Pak už vám stačí zapamatovat si pouze jedno jediné silné heslo.

Jak se tvoří snadno zapamatovatelné silné heslo?

Silné dlouhé heslo s číslicemi a velkými písmeny se tvoří poměrně snadno. Vytvořte si souvětí, které si určitě zapamatujete a obsahuje čísla a jména. Pro tvorbu hesla použijete první písmeno z každého po sobě jdoucího slova. Např : Jmenuji se Lenka mám 20 bydlím v Praze 9.

Vaše 9-ti místné obtížné heslo je: JsLm20bvP9 – Dokonala kombinace čísel, malých a velkých písmen.

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

přesměrování na https

Přesměrování na HTTPS protokol pluginem pro WordPress

Přesměrování systému WordPress na zabezpečený protokol HTTPS je díky pluginu rychlé a jednoduché. Na hostingu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *