Pátek , 21 Září 2018

Apache

Apache je nejrozšířenější software webového serveru, který je volně dostupný. Používá ho zhruba 70% všech webových serverů na světě. Je rychlý, spolehlivý, bezpečný a modulární. Díky rozšíření a modulům se dokáže přizpůsobit mnoha různým prostředím.

Většina poskytovatelů hostingu používá Apache jako svůj software pro webový server. Instalují se na něj opensource aplikace jako je WordPress, Prestashop, Drupal, Joomla atd. Ty však mohou fungovat i na jiných webových serverových programech.

V podstatě webový server je software, který přijímá vaši žádost o přístup k webové stránce. Spustí několik kontrol zabezpečení vaší žádosti a přes protokol HTTP/HTTPS vás přenese na webovou stránku. V závislosti na požadované stránce může stránka požádat server o spuštění několika dalších modulů při generování dokumentu.

Instalací Apache na svůj stolní počítač z něj uděláte menší webový server. Vývojáři ho používají k programování webových stránek a otestování před spuštěním v ostrém provozu.

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

Indexovat webové stránky

Jak přidat stránky do vyhledávačů a indexovat obsah?

Umístit webovou stránku na internet nestačí, je to jako ztroskotat sám na pustém ostrově. Jenom Vy víte, kde se nacházíte, ale bohužel k Vám nevede žádná cesta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *