Jak je zmíněno v názvu, hlavní témata budou e-shop, podnikání na internetu a podnikání obecně. Nejsem žádný copywriter, nečekejte umělecký ani odborný text. Nemám vysokou školu podnikaní a managementu, veškeré informace a vědomosti jsem získal vlastní zkušeností a praxí. Nebudu Vás zahrnovat odbornými názvy, správnou terminologií a anglickými výrazy, kterým nebudete rozumět. Vlastně budu. Pro pochopení jak fungují e-shopy je to nezbytné. Na rozdíl od odborné knihy sepsané učeným vysokoškolákem, se vám budu snažit termíny vysvětlit “lajcky”, aby to pochopil i dělník z továrny. Aby to pochopila i “špinavá monterka”.  Prostě a jednoduše.

Komu je text určen?

Tím se dostávám k tomu, pro koho je tento text určen. Komu chci předat své těžce nabité zkušenosti a vědomosti? Kdo je ideální čtenář? Prostý pracující občan, který dělá na směny, ale v hloubi duše ví, že má na víc. Baví ho práce s lidmi. Volný čas netráví sezením u televize, nekouká na výměnu manželek, prostřeno, soudkyni  Barbaru a podobné “výplachy mozku” a je natolik schopný, že si umí zařídit živnostenský list. Podnikání je pro tvůrčí osobnosti. Pro každého, kdo se nebojí vzdělávat a řešit problémy. A problémy si v podnikání opravdu užijete. Nebude jich málo.

Vzdělaní lidé, kteří se pohybují ve vysokých kruzích mezi bohatými a úspěšnými lidmi se mi možná vysmějí a vyhejtujou jako text jako největší odpad. To mi nevadí. Kvůli nim to nedělám. Jestli to pomůže jedinému člověku k úspěchu, jestli si jediný člověk vezme ponaučení a zlepší to jeho podnikání,  budu spokojený a svůj úkol budu považovat za splněný.

Původně se tato studnice moudrosti měla jmenovat “Milion a jeden problém”. Jakási metafora na to, že i když vyřešíte milion problémů, zůstane jediný. Zisk. Podnikáním vygenerujete nějaký zisk, například 10 milionů, a co teď s ním? I to je problém. Obyčejný pracující člověk nad penězi neuvažuje jako nad problémem. Myslí, že peníze jeho problémy vyřeší. Protože je nikdy neměl.

Mohlo by Vás zajímat :   Rozdělení eshopů

Závěr

Nechci nikomu radit a říkat, že to musí udělat tak a to zase jinak. Tohle není odborný návod na založení živnosti a zbohatnutí. Každý člověk je osobnost a každý má jiné dovednosti, schopnosti a zázemí. Jen vám chci ukázat, jak jsem to udělal já a zpětně rozebrat, co bylo špatně a co bych dnes udělal jinak. Jaké ponaučení si z toho vezmete nechám na Vás.

Stanislav Král
Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem. Bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.