Zvýšení návštěvnosti webu

Jak zvýšit návštěvnost webu a získat nové návštěvníky. Připravili jsme pro vás praktické rady, které vám zvýší počet návštěvníků stránek, eshopu, nebo blogu.

Začneme pěkně od začátku. Zdarma. Nejlepší způsob jak získat neplacené návštěvníky je přímo z odkazu vyhledávání. Aby jste toho dosáhli, vaše stránky musí vyhledávače zobrazovat na předních pozicích. To se děje pomocí správné struktury a budování SEO.  Zaměříme se pro začátek na to jednodušší a to na strukturu.

Správný titulek stránky je základ

Hlavní úkol titulku v SEO je, aby cílil na uživatele, odlišil vás od konkurence a donutil ke kliknutí. Důležitý je i obsah klíčového slova.

  • Pomáhá vyhledávačům určit obsah stránek
  • Ovlivňuje hodnocení stránky
  • Musí zaujmout návštěvníky

Délka titulku je důležitá. Cílem je zobrazit celý titulek ve vyhledávání, pro to by neměl překročit cca 60 znaků. Nepublikujte příliš krátký titulek, využijte naplno klíčová slova.

Meta popisek (meta description)

Většina SEO textů tvrdí, že dnes jsou již meta popisky zcela nevýznamné pro vyhledávače. Klíč k úspěchu ale není pouze zalíbit se vyhledávačům, ale návštěvníkům. Pro ně musí být text zajímavý a atraktivní. Určitě stránky obohaťte těmito popisky, možná že vyhledávací robot je bude ignorovat, ale zákazník ne. Tyto popisky mohou totiž obsahovat klíčové slovo, které zákazník hledá a to je pak zobrazeno tučně. Správný doprovodný text může donutit uživatele na váš odkaz kliknout a to je přece cílem.

Snippet bloguju.com
Tak vypadá snippet stránky bloguju.com

Prolinkování webu

Na kvalitní web míří spousta externích odkazů. To zvyšuje rank (hodnocení) stránek. Často se zapomíná na neméně důležitou součást – interní odkazy. Tedy odkazy mířící na jiné stránky vašeho webu. Stránka by měla odkazovat na další stránku s podobným obsahem, či tématem. Pomáhá to návštěvníkům lépe se orientovat a zároveň říct vyhledávacím robotům o dalších důležitých stránkách webu. Celý proces má rovněž vliv na lepší zobrazení ve vyhledávání.

Mohlo by Vás zajímat :   Jak nedělat dropshipping?

Kvalitní zpětné odkazy

Kvalitní zpětný odkaz je takový, který míří na váš web a je umístěn na stránkách s vysokým hodnocením a podobným obsahem. Získat takový odkaz je nesnadný úkol. Jde to navázáním spolupráce, nebo výměnou za nějakou protislužbu. Záleží co můžete nabídnout a čím oslovit cizí web pro spolupráci.

Vytvářejte unikátní obsah

Možná si budete chtít usnadnit práci při popisu zboží tím, že ho zkopírujete z jiných stránek. Nedělejte to. Roboti neustále prohledávájí internet a indexují veškerý obsah stránek. Mají údaje o tom, která stránka a kdy prvně zvěřejnila nějaký text. Snadno tak poznají, že právě vaše stránka text pouze okopírovala a není jejím autorem. Což bude mít za následek penalizaci SEO skóre a snížení hodnocení stránky pro vyhledávání. Tedy opačný efekt, než jakého se snažíte docílit.

Většina e-shopů v ČR využívá základních popisků od svého dodavatele. Proto vymýšlejte originální texty a popisky. Snažte se být kreativní a odlišní. Originální články mohou zvednout prodeje eshopu až o třetinu.  To platí pro webové stránky i blogy, místo větších prodejů máte vyšší návštěvnost.

Optimalizujte rychlost stránek

Ryhlost načítání stránek je další faktor ovlivňující hodnocení stránky. Optimální rychlost načtění stránky je do 3 vteřin. Návštěvnící jsou spokojeni, když stránky plynule běží a nemusí čekat. Rychlost webových stránek může ovlivnit : rychlost serveru, správně napsaný kód stránek, velikost obrázků, doplňky, moduly a další. Test rychlosti vašich stránek můžete provést zde: PageSpeed Insights.

Stanislav Král
Baví mě pronikat do zákoutí internetu a hledat souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou nedílnou součástí naší budoucnosti a je potřeba se na to připravit. Bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *