Pátek , 21 Září 2018
Domů / OpenSource / Prestashop / Jak nainstalovat Prestashop 1.7.2.1
Instalace prestashop

Jak nainstalovat Prestashop 1.7.2.1

Nejnovější Prestashop 1.7.2.1.

Instalační soubor prestashop.zip stáhneme a rozbalíme. Zůstane nám hlavní složka s názvem prestashop a v ní najdeme složky, podsložky a soubory. Obsah této složky nahrajeme přes FTP klienta na server do složky root,www, nebo public_html. Obecně do kořenového adresáře. Nahrání do správné složky kořenového adresáře poznáme, že se instalace spustí po zadání domény do prohlížeče. Objeví-li se prázdná stránka po zadání mojedomena.cz, zkopírovali jste soubory mimo složku kořenového adresáře.

Pro přehlednost budu používat název testovací doménu mojedomena.cz. Vy budete používat při instalaci název své registrované domény k hostingu. Např. mojedomena.cz.

V adresáři prestashop se nachází cca 18 tisíc souborů. Kopírování na server bude probíhat delší dobu, to je zcela v pořádku. Jakmile kopírování bude úspěšně dokončeno a nahrají se bezchybně všechny soubory, spustíte instalaci. Otevřete webový prohlížeč (Edge, Firefox, Chrom) a do adresního řádku napište mojedomena.cz a potvrďte entrem.  Zobrazí se uvítací obrazovka Prestashopu. Budete potřebovat adresu, jméno a heslo k databázi, kterou máte od svého poskytovatele hostingu. Na začátku průvodce instalace vyberete češtinu a pokračujete podle instrukcí.

Z bezpečnostních důvodů na konci instalace před spuštěním webu, musíte smazat složku „install“ z kořenového adresáře webu přes FTP. Doporučuji i přejmenovat složku admin na admin65we5r (nějaká sada znaků).

Přihlašovací stránka do administrace bude mojedomena.cz/admin65we5r. Po přihlášení vstupujete do „Back Office“, kde je rozhraní pro kompletní správu webu.

 

 

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

Indexovat webové stránky

Jak přidat stránky do vyhledávačů a indexovat obsah?

Umístit webovou stránku na internet nestačí, je to jako ztroskotat sám na pustém ostrově. Jenom Vy víte, kde se nacházíte, ale bohužel k Vám nevede žádná cesta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *