Pátek , 21 Září 2018
Domů / OpenSource / WordPress / Chybové hlášky / Chyba ve WordPress ERROR 500

Chyba ve WordPress ERROR 500

Snad nejčastější a nejznámější chyba každého začátečníka je chyba “Internal Server Error”, nebo “500 Internal Server Error”. Jedná se o obecnou chybu a spočívá v tom, že je něco špatně, ale server neví co.

Nejedná se vyhrádně o chybu ve WordPressu, jedná se o obecnou chybu na webovém serveru a může být způsobena čímkoliv. Neexistuje způsob jak chybu hledat. Z praxe ale víme, že na WordPressu bývá způsobena z těchto příčin:

  • Chyba v pluginu
  • Chyba v souboru .htaccess
  • Chyba v PHP memory limit

Jak vyřešit error 500?

Opravte soubor .htaccess

Přihlašte se do svého FTP účtu a v root adresáři najděte soubor .htaccess. Přejmenujte ho např. .htaccess_stary a vraťte se zpět do prohlížeče. Aktualizujte stránku, zda nebyl problém vyřešen. Pokud ano, nový soubor .htaccess se vytvoří jakmile se vrátite do administrace  /wp-admin a cokoliv uložíte. Uložením se vytvoří nový soubor se správným nastavením.

Pokud problém nebyl vyřešen, může být chyba v PHP memory limit

PHP memory limit

Pokud se chyba objeví pouze při uploadování obrázku nebo pokusu o přihlášení, pravděpodobně nemáte dostatečně velký memory limit serveru. Současné hostingové služby poskytují minimální nastavení pro memory limit 128MB, což je pro WordPress dostačující. Ale může nastat situace, že to dostačující nebude, nebo jste na hostingu s menší hodnotou 64MB. Navýšení může provést váš správce serveru nebo hostingu. Popřípadě jestli máte přístup k souboru php.ini, najděte řádek memory limit a přepište hodnotu.

Chyba v pluginu aneb bílá obrazovka

Poslední častá chyba bývá způsobena některým z instalovaných pluginů. Projevuje se také jako prázdná bílá obrazovka nebo error 500. Ověřit, zda je chyba opravdu způsobena pluginem se dá nejsnadněji přes FTP. Připojte se na FTP a podívejte se do složky wp-content. V ní najdete složku plugins. Přejmenujte ji např na plugins-old. Refreshujte v prohlížeči stránku, pokud se zobrazí, je chyba v některém z pluginů.

Složku můžete přejmenovat zpět na plugins a následně přejmenovávat jednotlivé složky pluginů ve složce plugins a refreshovat web, dokud nenajdete plugin, který chybu způsobil. Až ho najdete, odinstalujte ho a smažte, nebo aktualizujte aby chybu znova nezpůsobil.

 

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

Chyba databáze

Během připojování k databázovému serveru došlo k chybě

Tato chyba je častá a znamená, že se WordPress nemůže připojit k databázi. Chyba bude …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *