Pátek , 21 Září 2018
Domů / Smartphone / "Be Safe" / Jak ochránit své soukromí na zařízení iPhone?
zabezpečte si iphone

Jak ochránit své soukromí na zařízení iPhone?

Nejsnazší krok pro větší anonymitu a bezpečí je změnit výchozí prohlížeč. Firefox Focus je přehledný webový prohlížeč pro mobilní zařízení, který je vyhledáván hlavně pro jeho rychlost a soukromí na internetu. Zablokuje reklamy, které ve výchozím nastavení sledují vaše data (i když existuje vypínač, který blokuje blokování reklam) a má zjednodušené uživatelské rozhraní. Také si můžete nastavit jako výchozí DuckDuckGo vyhledávač, který nezachycuje, neshromažďuje ani nesdílí vaše osobní údaje.

Nastavení > Safari > Vyhledávač > DuckDuckGo

Další opatření pro větší bezpečí:

 1. Uzamkněte zařízení kódem, který je delší než 4 číslice. Na výběr máte ze čtyř a šestimístného číselného hesla, nebo množství alfanumerických znaků, které mohou být opravdu dlouhé.
  Nastavení > Touch ID a kódový zámek > Změnit kód zámku > Možnosti hesla
  Na iPhonu s iOS 9 a výš, lze totiž nastavit šestimístný číselný kód a pokud chcete něco složitějšího, tak si můžete přidat alfanumerický nebo vlastní číselný kód, který může být doopravdy extrémně dlouhý.
 2. Aktivovaná funkce „Smazat data“ odstraní data po 10 chybných pokusech o přístupový kód. Bojíte se zneužití dat, že se dostanou do nesprávných rukou při krádeži telefonu? Určitě si tuto funkci zapněte. Po 10 nepodařených pokusech o přístupové heslo se odstraní vše.
  Nastavení > Touch ID a kódový zámek > Smazat data
 3. Nezobrazujte oznámení na uzamčené obrazovce pro jednotlivé aplikace. Dokonce i v případě, že váš telefon nikdo neukradne, vaše soukromé zprávy mohou ostatní vidět jako oznámení na uzamčené obrazovce. Tato oznámení lze zapnout nebo vypnout pro každou aplikaci.
  Nastavení > [název aplikace] > Oznámení > Na zamčené obrazovce
 4. Vypněte funkci „Sdílet mojí polohu„. Váš telefon jde všude s vámi a jestliže sdílíte tyto informace s rodinou a přáteli, mohou být zneužity. Vypnutím této funkce budete chránit údaje o poloze, pokud se některé zařízení členů rodiny, nebo přátel dostane do špatných rukou.
  Nastavení > Soukromí > Polohové služby > Sdílet moji polohu
 5. Vypněte služby určování polohy pro aplikace, které je nepotřebují. Někdy se zdá, že aplikace příliš touží získat naše data a přístup k nim, včetně umístění. Naštěstí každé zvlášť můžete vypnout přístup k vaší poloze. Měli byste také zkontrolovat přístup k integrovaným službám, které mohou být zbytečné.
  Nastavení > Soukromí > Polohové služby > (Název aplikace)
 6. Vypněte přístup k citlivým údajům pro aplikace, které je nepotřebují. Podobně můžete omezit i přístup k soukromým údajům pro aplikace, které je nepotřebují. Například přístup k vašim kontaktům, kalendáři, fotografiím atd.
  Nastavení > Soukromí > Kontakty atd.
 7. Vypněte potvrzení o přečtení. Lidé nebudou upozorněni na přečtení zprávy. Je to každého volba, ale někdo možná nebudete chtít, aby odesílatelé viděli, kdy si jejich zprávu přečetli a jestli vůbec.
  Nastavení > Zprávy > Odeslat potvrzení o přečtení
 8. Zapněte funkci „Omezit sledování reklam„. Tato funkce používá reklamní sítě k cílení reklam v aplikacích. Budete odhlášeni z reklam, zacílených na Vaše zájmy. Množství reklam nemusí být sníženo.
  Nastavení > Soukromí > Reklamy > Omezit sledování
 9. Čas od času vynulujte identifikátor reklam. Můžete přidat další vrstvu ochrany soukromí obnovením identifikátoru reklam pro vaše zařízení.
  Nastavení > Soukromí > Reklamy > Resetovat identifikátor reklamy

 

Gratulace! Právě jste učinili velký krok ke zvýšení soukromí a ochrany dat na vašem iPhone nebo iPad zařízení.

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

přesměrování na https

Přesměrování na HTTPS protokol pluginem pro WordPress

Přesměrování systému WordPress na zabezpečený protokol HTTPS je díky pluginu rychlé a jednoduché. Na hostingu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *