Úterý , 21 Srpen 2018
Domů / Smartphone / Smartipy / Facebook na Nokia 3310?? Žádný problém
Facebook Nokia 3310

Facebook na Nokia 3310?? Žádný problém

Taky si chcete pořídit nostalgický telefon Nokia 3310, ale nemůžete být bez messengeru a facebooku? Původní myšlenka offline telefonu pro důchodce a pamětníky je sice zachována, ale kdo chce cestu si najde. Telefon Nokia 3310 2017 splňuje vše co slíbil. Tlačítkový telefon s dlouhou výdrží baterie, ze kterého si zavoláte a napíšete textovku je doplněn navíc o slot pro paměťovou sd kartu (max 32gb). Tento upgrade Vám umožní nejen přehrávat hudbu a videa, ale také to hlavní o co nám jde. A sice instalovat java aplikace.

V propagačních letácích je telefon Nokia 3310 vyobrazen a propagován jako nástroj pro ty, kteří nechtějí být online obtěžování sociálními aplikacemi jako je twitter a facebook. Absence Wi-Fi tomu jasně nasvědčuje. To může odradit mnohé z Vás, kteří bez sociálního kontaktu být nechtějí, a přesto mají tento telefon v srdci a rádi by ho používali. A právě na tuto část lidstva vývojáři mysleli. Díky nim si můžeme stáhnout twitter, facebook a jeho messenger v javě. No není to paráda?

Nečekejte žádné zázraky. Samotný fakt, že ovládání není dotykové naznačuje, že se nebude jednat o jednoduché ovládání. Velikost displeje také není závratná, přehlednost příspěvků a tweetů nebude špičková. A rychlost stahování? Dneska „frčíme“ na LTE 4G. V příštím roce bude nasazena síť 5G. Nokia 3310 pracuje v síti 2.5G. I přesto se dá říct, že jede celkem svižně. Ale co je hlavní? Jste online. Navíc nevyčerpáte tolik dat. Což je pozitivní zpráva pro někoho, kdo má rozpočet 200Mb na měsíc. Pokud ještě někdo takový je. Chybějící wi-fi data taky neušetří. Na druhou stranu ušetří baterii. Nokia slibuje až 25 dní výdrže na jedno nabití v pohotovostním režimu.

Pokud si myslíte, že pro fanoušky a odběratele youtube kanálu fattyho pillowa, mikejepan a jiných youtuberů Nokia 3310 není, tak se držte. Pomocí zabudovaného prohlížeče Opera se dostane i na youtube. Video si v pohodě načte a přehraje na svém 2,4“ TFT LCD displeji s rozlišením 240 × 320, 167 PPI. Zvuk z externího repráčku je hlasitý a srozumitelný, nebo můžete připojit sluchátka s konektorem 3,5mm jack a pohoda.

Závěr? Za necelých 1600,-Kč je to paráda. Ovládání intuitivní, tlačítka se dobře mačkají, psaní je na pohodu. A pokud se budete potřebovat nutně s někým spojit, facebook a messenger stačí nainstalovat. Ještě malá poznámka na závěr. Online budete jen tehdy, když bude aplikace spuštěna. Zapomeňte na aplikaci běžící na pozadí a notifikace na příchozí zprávu. Tohle by byl další zásah do výdrže baterie, a to je přesně to, co od nové Nokia 3310 2017 přece nikdo nechce. Její jedinou zbraní v boji proti smartphonu je hlavně výdrž.

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

přesměrování na https

Přesměrování na HTTPS protokol pluginem pro WordPress

Přesměrování systému WordPress na zabezpečený protokol HTTPS je díky pluginu rychlé a jednoduché. Na hostingu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *