Pátek , 21 Září 2018
Domů / Smartphone / Smartipy / Netradiční způsoby využití mobilního telefonu
Iphone world

Netradiční způsoby využití mobilního telefonu

V dnešní době ho dennodenně používá skoro každý z nás. Zavoláte si, napíšete zprávu, chatujete s přáteli a vyfotíte selfie. Využíváte naplno všechny jeho funkce? Podívejte se, jak vám může mobilní telefon ještě více usnadnit život.

  1. Uschovejte vaší platební kartu mezi záda a kryt telefonu. Tento trik se může hodit na hudebním festivalu, nebo podobné akci, kde nepotřebujete sebou zákaznické, ani jiné karty. Pokud vlastníte bezkontaktní „platební nálepku“, toto je vhodný prostor pro její umístění. Stylově budete platit přiložením telefonu. Nezapomeňte si vypnout funkci NFC, jinak platba neproběhne.

  2. Vložte telefon do plastového uzavíratelného zip sáčku. Zabráníte jeho zničení a stále budete mít přístup ke všem tlačítkům. Lidé, kteří pracují v prašném prostředí, jistě ocení tuto vychytávku, která ochrání před potem, špínou, blátem atd. Jednoduchá ochrana se zanedbatelnými pořizovacími náklady.

  3. Změňte si pozadí pro ztrátu telefonu. Otevřete si poznámky a napište např.: “Majitel telefonu je Petr Novák. Pokud ho naleznete volete 603 111 111“. Udělejte screenshot obrazovky s tímto textem a obrázek nastavte jako pozadí na uzamčené obrazovce. Pak jen doufejte, že telefon najde ten správný samaritán. Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky barů a diskoték, nebo mezi notorické typy lidí, kteří ztrácejí často svůj mobilní telefon, měli byste si tuto tapetu nastavit aspoň o víkendu. 🙂

  1. Vyfoťte si instrukce z GPS navigace a vypněte GPS a internet. Šetříte tím baterii a výdrž telefonu. Udělejte si screenshot z výpisu trasy a když si nebudete jistí kudy jet, podíváte se na fotografii. Podobně si můžete vyfotit třeba celou trasu z mapy. Máte-li v telefonu stáhnuté offline mapy tak vězte, že i ty vás budou stát nutnou dávku energie při připojování na GPS. Tento návod určitě využijete při hledání nějakého obchodu nebo služby. Vyfoťte si z jejich stránek kontaktní informace. Pokud vypadne internet a nebude je moct najít, stále budete mít uložené číslo a adresu ve svém albu.

 

 

 

 

Napsal Stanislav Král

Bloguje pro normální lidi zajímající se o webové stránky a e-shopy. Snaží se odpovědět na otázku jak založit e-shop, vybudovat web a nastartovat podnikání. Rád nahlíží za oponu internetu a hledá souvislosti mezi jednotlivými kusy kódu. Kryptografie a kryptoměny jsou jeho koníčkem, protože bezpečí a anonymita bude hrát klíčovou roli v budoucím světě.

Tohle checkuj

přesměrování na https

Přesměrování na HTTPS protokol pluginem pro WordPress

Přesměrování systému WordPress na zabezpečený protokol HTTPS je díky pluginu rychlé a jednoduché. Na hostingu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *